5 stycznia 2018 admin.rhema

Pantone 18-3838 ULTRA VIOLET

Kolor roku 2018

Pobudzający wyobraźnię Ultra Violet wyznacza kierunek do tego, co dopiero nadejdzie. PANTONE 18-3838 ULTRA FIOLET został ogłoszony przez PANTONE® kolorem roku 2018.

Prowokacyjny a zrazem delikatny fioletowy odcień PANTONE 18-3838 Ultra Violet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje drogę ku przyszłości.

Złożony i kontemplacyjny, Ultra Violet sugeruje tajemnice kosmosu, namiastkę tego, co nas czeka i odkrywania świata poza tym, w którym jesteśmy teraz. Ogromne i nieskończone nocne niebo jest symbolem tego, co jest możliwe. Pobudza pragnienie poznawania świata poza naszym własnym.

Enigmatyczne fiolety od dawna symbolizują kontrkulturę, niekonwencjonalność i artystyczną błyskotliwość. Muzyczne ikony takie jak na przykład Prince, David Bowie i Jimi Hendrix umieścili odcienie Ultra Violet na czele zachodniej popkultury jako osobisty wyraz indywidualności. Odważny i pełen głębi emocji PANTONE 18-3838 Ultra Violet symbolizuje eksperymenty i brak zgodności, pobudzając jednostki do wyobrażenia sobie ich wyjątkowego znaczenia w świecie i poszerzania granic za pomocą twórczych rozwiązań.

Od dawien dawna Ultra Violet był związany z mistycyzmem i duchowością.

.

"Kolor roku Pantone to coś więcej niż „trendy” w świecie projektowania; to naprawdę odzwierciedlenie tego, co jest potrzebne w dzisiejszym świecie."

- Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute.

Ponieważ ludzie na całym świecie stają się bardziej zafascynowani kolorem i zdają sobie sprawę z jego zdolności do niesienia głębokiego przekazu i znaczenia, projektanci i marki powinni czuć się upoważnieni do używania koloru, aby inspirować i mieć wpływ. Kolor Roku to moment w czasie, który zapewnia strategiczny kierunek dla świata trendów i wzornictwa, odzwierciedlając całoroczną pracę Pantone Color Institute, robiąc to samo dla projektantów i marek.

Pantone Color Institute

Pantone Color Institute to firma konsultingowa w ramach struktur Pantone, która prognozuje światowe trendy kolorystyczne i doradza firmom w kwestii identyfikacji kolorów i rozwoju produktów, w zakresie stosowania i integracji koloru jako atutu strategicznego. Uznany na całym świecie za wiodące źródło informacji o kolorach dzięki sezonowym prognozom trendów, niestandardowym opracowaniom kolorów i rekomendacjom palety produktów i identyfikacji wizualnej, Pantone Color Institute współpracuje ze światowymi markami, aby wykorzystać siłę, psychologię i emocje kolorów w swojej strategii projektowania.

Udostępnij:

CHCESZ ZACZĄĆ
WSPÓŁPRACĘ?

Dziękujemy za odwiedzenie naszego serwisu. Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem współpracy skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza w zakładce 'Porozmawiajmy’.

Studio w Koszalinie

ul. Racławicka 15/17F lok. 209
75-620 Koszalin

office@rhemagroup.pl

+48 94 347 64 45

Biuro w Warszawie

Grochowska 44/1
04-282 Warszawa

filip.stanek@rhemagroup.pl

+48 22 3000 821

Let’s see the future.

© 2021 Rhema Group
contact-section
Udostępnij: