rhemagroup post kolor roku 2017 750x500 1 - 2

Pantone 18-3838 ULTRA VIOLET

Kolor roku 2018

Pobudzający wyobraźnię Ultra Violet wyznacza kierunek do tego, co dopiero nadejdzie. PANTONE 18-3838 ULTRA FIOLET został ogłoszony przez PANTONE® kolorem roku 2018.

Prowokacyjny a zrazem delikatny fioletowy odcień PANTONE 18-3838 Ultra Violet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje drogę ku przyszłości.

Złożony i kontemplacyjny, Ultra Violet sugeruje tajemnice kosmosu, namiastkę tego, co nas czeka i odkrywania świata poza tym, w którym jesteśmy teraz. Ogromne i nieskończone nocne niebo jest symbolem tego, co jest możliwe. Pobudza pragnienie poznawania świata poza naszym własnym.

Enigmatyczne fiolety od dawna symbolizują kontrkulturę, niekonwencjonalność i artystyczną błyskotliwość. Muzyczne ikony takie jak na przykład Prince, David Bowie i Jimi Hendrix umieścili odcienie Ultra Violet na czele zachodniej popkultury jako osobisty wyraz indywidualności. Odważny i pełen głębi emocji PANTONE 18-3838 Ultra Violet symbolizuje eksperymenty i brak zgodności, pobudzając jednostki do wyobrażenia sobie ich wyjątkowego znaczenia w świecie i poszerzania granic za pomocą twórczych rozwiązań.

Od dawien dawna Ultra Violet był związany z mistycyzmem i duchowością.

.