Agencja reklamowa Rhema Group
Agencja reklamowa Rhema Group
rhemagroup veri peri - 2

Poznaj VerI Peri!

Pantone Color Institute™ ogłosił kolorem roku 2022 nowy kolor Pantone 17-3938 Very Peri, który zdaniem instytutu pobudza do inwencji i kreatywności.

Kolor PANTONE 17-3938 Very Peri to beztroska pewność siebie i śmiała ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha. Intrygujący nowy kolor PANTONE pomaga dostrzec zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy piszemy nasze życie na nowo. Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle.

Żyjemy w czasach transformacji. PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha przemian, przez które obecnie przechodzimy. W miarę jak wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze wyobrażenia i standardy zmieniają się, a nasze fizyczne i cyfrowe życie łączy się na nowe sposoby. Cyfrowy design pomaga nam rozciągnąć granice rzeczywistości, otwierając drzwi do wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach komputerowych i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przejawiają się w świecie fizycznym i vice versa.

W miarę jak wkraczamy w świat bezprecedensowych zmian, wybór odcienia PANTONE 17-3938 Very Peri wnosi nową perspektywę i wizję do zaufanej i uwielbianej rodziny niebieskich kolorów. Obejmując cechy niebieskiego, a jednocześnie dzięki fioletowo-czerwonemu podtekstowi, kolor PANTONE 17-3938 Very Peri charakteryzuje się energicznym, radosnym nastawieniem i dynamiczną obecnością, która zachęca do odważnej kreatywności i wyrażania wyobraźni.

– LEATRICE EISEMAN, DYREKTOR WYKONAWCZY INSTYTUTU KOLORÓW PANTONE

„Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyrażając to, czego ludzie szukają, na co kolor ma nadzieję odpowiedzieć” – dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorów Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowację i zachodzącą transformację. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i oddziaływania na idee i emocje, a także angażowania i nawiązywania kontaktów, złożoność tego nowego odcienia niebieskiego z domieszką czerwonego fioletu podkreśla szerokie możliwości, jakie stoją przed nami”.

Palety kolorów zawierające PANTONE 17-3938 Very Peri:
https://www.pantone.com/eu/en/color-of-the-year-2022-palette-exploration

O INSTYTUCIE KOLORU PANTONE™

Pantone Color Institute jest jednostką biznesową firmy Pantone, która wybiera Kolor Roku Pantone, prognozuje globalne trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów dla identyfikacji wizualnej produktów i marek. Dzięki prognozom trendów sezonowych, psychologii koloru i doradztwu kolorystycznemu Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystać siłę, psychologię i emocje koloru w ich strategii projektowania.

Źródło: https://www.pantone.com