...
seo 750x500 1 - 2

Czym jest pozycjonowanie i w jaki sposób działa SEO?

Pozycjonowanie stron (z ang. SEO – Search Engine Optimization) jest definiowane jako proces mający wpływ na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej. Mianem pozycjonowania określane są wszystkie działania, których celem jest wzrost pozycji i widoczności danego serwisu w wynikach organicznych wyszukiwarki. Każda wyszukiwarka samodzielnie ustala pozycje stron internetowych w swoich wynikach, biorąc pod uwagę wiele różnego rodzaju czynników rankingowych, takich jak:

 • jakość treści na stronie,
 • obecność certyfikatu SSL,
 • ilość i jakość linków zewnętrznych,
 • dostosowanie do komfortowej obsługi na urządzeniach mobilnych,
 • znaczniki meta strony,
 • stopień nasycenia treści na stronie odpowiednimi słowami kluczowymi,
 • obecność i poprawność stosowania struktury nagłówków H1, H2, H3…

Jak się nie trudno domyślić, pozycjonowanie stron internetowych jest procesem czasochłonnym i działaniem, które nie sposób zautomatyzować. To proces, który wymaga posiadania wielu kompetencji oraz umiejętności technicznych. Poza specjalistyczną wiedzą dotyczącą budowy profilu linków czy przygotowywania stron zapleczowych istotne znaczenie ma także analizowanie działań konkurencji, tworzenie wartościowych treści oraz dbanie o marketingowy przekaz, jak najlepiej dostosowany do grupy odbiorców.

Po co firmie pozycjonowanie strony?

Wciąż wiele przedsiębiorstw działających na rynku swoją obecność w Internecie bardzo często sprowadza jedynie do założenia witryny internetowej lub uruchomienia sklepu online. Tymczasem w zdecydowanej większości przypadków tego typu działania na ogół są niewystarczające, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i generować satysfakcjonujące zyski ze sprzedaży produktów lub usług.

Internet na chwilę obecną posiada niesamowity potencjał reklamowy, wyprzedzając między innymi takie środki przekazu jak prasa czy radio. Dlatego firmy, które mają jedynie stronę czy sklep internetowy, a nie prowadzą żadnych działań promocyjnych za pośrednictwem sieci, najzwyczajniej nie wykorzystują tego potencjału i tracą klientów.

Umiejętnie prowadzone pozycjonowanie stron pozwala przede wszystkim:

 • uzyskać wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania,
 • pracować nad wizerunkiem przedsiębiorstwa i rozpoznawalnością marki w Internecie,
 • zdobyć przewagę nad firmami konkurencyjnymi,
 • dotrzeć do większej liczby odbiorców, a co za tym idzie, uzyskać większe zainteresowanie ofertą z ich strony.
 • Jak działa wyszukiwarka Google?

O tym, że Google jest aktualnie najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Po wpisaniu jakiejkolwiek frazy w Google wyświetlają się wyniki wyszukiwania (z ang. Search Engine Results Pages – SERP), czyli odnośniki do stron internetowych w formie rankingu, który jest ustalany przy uwzględnieniu autorskiego algorytmu opracowanego przez Google. Jego działania nie są powszechnie znane, natomiast znane są czynniki mające wpływ rankingu, których część została już wymieniona wyżej.

Kilka słów o naszym partnerze, liderze w branży pozycjonowania stron

Grupa TENSE to agencja interaktywna specjalizująca się w pozycjonowaniu stron internetowych. Zespół Grupy TENSE tworzą specjaliści SEO, którzy pracują w branży od prawie 10 lat. Firma z powodzeniem pozycjonuje setki stron swoich Klientów. Sprawdź, w jaki sposób Klienci Grupy TENSE osiągają sukces w Internecie – zapoznaj się z Case Study, które szczegółowo przedstawia wpływ pozycjonowania na sukces biznesowy Klienta. Wykorzystaj potencjał drzemiący w Internecie.

logo rgb 1 - 3Zrzut ekranu 2021 01 19 o 23.56.35 - 4logo rgb 1 - 3

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.